טיפול עם הרבה הקשבה, איטיות והתחשבות

כאשר מדובר בטיפולי שיניים לילדים (ואף לבוגרים החוששים מטיפולי שיניים), עדיף להקדיש זמן להיכרות עם המטופל, ולא לעבוד תחת לחץ וצורך לעמוד בזמנים קצובים.
האמונה המנחה היא לתת לכל מטופל, בכל גיל, את מרב תשומת הלב המקצועית, בתנאים הכי נוחים.

במידה והילד (או הבוגר) חש כי עדיין אינו מוכן לטיפול, הוא מקבל יחס הדרגתי, עם המון סבלנות ואמפטיה, מתוך הנחה כי לאחר אמון הינו הבסיס להצלחת הטיפול על הצד הטוב ביותר.

במרפאה יש פינות יצירה ופינת בובות, ואנו מאפשרים לילד להתחפש לחיפושית, ואף להיכנס לטיפול עם בובה.
הטיפול מבוצע בשיתוף ההורה, תוך התאמת קצב ההתקדמות ושיטות הטיפול וההרגעה בהתאם לצרכיו של כל ילד.

שימוש בגז צחוק
גז הצחוק משמש ככלי עזר המסייע לאנשים עם חרדות מרופא שיניים לעבור טיפולי שיניים. אין המדובר בהרדמה כללית, אלא רק בטשטוש קל הגורם לעמעום התחושה בפה.
תחושת הזמן מיטשטשת, הזמן עובר מהר, בלי שמרגישים. החומר לא ממכר ואינו מעורר אלרגיות מסוג כלשהו. לגז יש ריח מתוק והוא ידידותי לילד.

השפעת גז הצחוק היא לזמן הטיפול בלבד, ותחושת הטשטוש אינה נמשכת לאחר הטיפול. גז הצחוק ניתן דרך נשימה והשפעתו מסתיימת זמן קצר מאוד אחרי הפסקת נשימתו. במובן זה, השימוש בו עדיף על תרופת הרגעה.
טיפול באמצעות גז צחוק מסייע גם לאלו הסובלים מרפלקס הקאה מוגבר. מכשיר Wand הרדמה ממוחשבת ללא שימוש במזרק. החומר מוחדר באמצעות עיפרון ייחודי אשר מורגש פחות ממחט של מזרק.
ההרדמה באמצעות מכשיר Wand מפחיתה את הכאב במתן ההרדמה ואת תחושת ההרדמה לאחר הטיפול. בזכות הדיוק המתאפשר, נעשה שימוש בפחות חומר הרדמה והאזור המורדם הינו יותר נקודתי.
השימוש במכשיר זה טוב לשימוש בטיפולים לילדים – הילד יוצא עם תחושת הרדמה מופחתת, דבר המפחית את הסיכון לפציעות עקב הרדמת המקום.